assignment

Asked by mishramanisha242 | 24th Jun, 2022, 03:54: PM

Expert Answer:

Price for one apple = Rs. 5 1/2 = Rs. 11/2
Total earning = Rs. 825
Therefore, number of apples sold = 825/(11/2) = 150

Answered by Renu Varma | 25th Jun, 2022, 01:18: PM